Firma sahibimiz Osman ŞAHİN, klima ve soğutma sektöründeki iş hayatına 1992 yılında ŞAHİN TEKNİK olarak klima satış klima montaj, arıza ile başlamış olup 1997 yılına kadar Şahin Teknik olarak klima havalandırma soğutma alanlarında  faaliyet göstermiştir. Daha sonra 1997 yılından itibaren ŞAHİNOĞULLARI SOĞUTMA VE ISITMA SIHHİ TESİSAT LTD.ŞTİ. olarak klima satış, klima montaj, klima arıza ve klima bakım ve havalandırma alanındaki faaliyetine devam etmiştir. Uzun yıllar Daikin klimalarının yetkili bayi ve servisliğini yapmış,  Mitsubisihi, Airwell,Daikın, Fujitsu ve Alarkonun servis hizmetlerini vermiş ve ISISAN yetkili servis ailesine katılmıştır. 
Firmamız, ISISAN sistem klimaları,LG vrf , split sistem, multi sistem, kanallı klima ve  havalandırma sistemleri, soğutma grupları, modüler klima santralleri, su soğutma kuleleri ve fan coil ünitelerinin montaj, bakım ve arızaları ile ilgili yetkili servis hizmeti vermektedir.  
Firmamız, deneyimli ve konularında uzman teknik kadrosuyla işin projelendirilip teslim edilmesine kadar müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutacak şekilde geliştirmek ve müşteri profilin de güvene dayalı sürekliliği sağlamak ilkesiyle yola çıkmış olup çalışmalarına bu yönde devam etmektedir. Bu ilkeyle firmamız sektörde güvenilir firma olmayı başarmıştır.